Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

SMURTAUJI – IEŠKOKIS KITŲ NAMŲ

 

Nuo gruodžio vidurio įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui, Kretingos rajono policijos komisariate buvo pradėti trys ikiteisminiai tyrimai  dėl smurto šeimose pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį.

Visais trim atvejais smurtautojai – vyrai, jėgos demonstravimu sprendę šeimynines ir vaikų auklėjimo problemas arba smurtavę prieš sugyventinę, žmoną, dukterį.

Visiškai netikėta vyrams buvo tai, kad jie buvo sulaikyti dviem paroms, kurias turėjo praleisti areštinėje, ir   teismo sprendimu įpareigoti laikinai, t.y., iki bylos nagrinėjimo pabaigos,  išsikelti iš gyvenamosios vietos bei nebendrauti su smurtą patyrusiomis moterimis.

Iškart, tik paleisti iš areštinės, jie, prižiūrimi pareigūnų, buvo iškeldinti iš namų, pasiėmę tik būtiniausius asmeninius daiktus. Kur jie lauks tyrimo pabaigos ir teismo sprendimo, – pačių vyrų, nesugebėjusių  ar nenorinčių keisti  šeimyninių problemų sprendimų būdų, reikalas.

Norėtųsi, kad nebūtų piktnaudžiaujama minėtu įstatymu, siekiant kokių nors savanaudiškų tikslų, tiesiog kerštaujant ar sumanius pagąsdinti gyvenimo partnerius, nes šis įstatymas taip pat numato ir atsakomybę už melagingą pranešimą ar piktnaudžiavimą smurtą patyrusio asmens teisėmis.

Praneša Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Kretingos.info

 

(Visited 34 times, 1 visits today)