Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pateiktas pasiūlymas palengvinsiantis smulkaus ir vidutinio verslo veiklą daugiabučiuose

altSeimo narys Vaidotas Bacevičius teikia pasiūlymą, palengvinsiantį smulkaus ir vidutinio verslo veiklą daugiabučiuose

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas, Ekonomikos komiteto narys Vaidotas Bacevičius Seimo pavasario sesijos darbotvarkėje įregistravo Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, atsižvelgdamas į tai, kad dabar esantis reikalavimas dėl patalpų, kuriose vykdoma ūkinė-komercinė veikla, paskirties įteisinimo turi reikšmingą neigiamą socialinį ir ekonominį poveikį pačioms pažeidžiamiausioms smulkaus ir vidutinio verslo bei individualia veikla užsiimančių asmenų grupėms.

Parlamentaro teigimu, didžioji dalis šiuo metu veikiančių paslaugų teikėjų nesugebėtų įvykdyti šio reikalavimo, nes formalus patalpų paskirties keitimas administraciniu požiūriu yra sudėtingas ir ilgai trunkantis procesas. Dėl šios priežasties dalis smulkių verslininkų būtų priversti bankrutuoti arba nutraukti komercinę veiklą, o tai paskatintų ne tik nedarbo augimą ar emigraciją, bet ir šešėlinės ekonomikos augimą, nes dalis paslaugų teikėjų tiesiog nuspręstų nebedeklaruoti vykdomos veiklos.

Pasak V. Bacevičiaus, jo teikiamo projekto tikslas – sumažinti administracinę naštą verslui, t. y. neproporcingus reikalavimus dėl patalpų, kuriose vykdoma ūkinė komercinė veikla, paskirties keitimo. Kita vertus, stengiamasi apsaugoti gyventojų interesus, kad gyvenamosios paskirties patalpose nebūtų vykdoma gamybinė veikla. Tokia pataisa prisidėtų ir prie valstybės mastu iškelto strateginio tikslo – skatinti smulkų ir vidutinį verslą.

Šiuo metu Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymas numato, kad leidimas-higienos pasas neišduodamas, jei patalpų, kuriose numatoma vykdyti ūkinę komercinę veiklą, paskirties pogrupis neatitinka ūkinės komercinės veiklos, kuriai prašoma leidimo-higienos paso. Toks reguliavimas neturi nieko bendra su visuomenės sveikatos priežiūros tikslų įgyvendinimu. Tokiu reguliavimu smulkus ir vidutinis verslas nėra skatinamas, bet priešingai – jam veikti sudaromos kliūtys.

Parlamentaro pateiktame įstatymo pakeitimo projekte siūloma nustatyti, kad norint gauti leidimą-higienos pasą vystant paslaugų verslą, patalpų paskirties keisti nereikėtų, išskyrus tuos atvejus, kai siekiama užsiimti gamybine veikla. Minėtos pataisos sukėlė viešas diskusijas ir jau sulaukė kitų Seimo frakcijų atstovų pritarimo. Bus siekiama teikti šias pataisas skubos tvarka netrukus prasidėsiančioje Seimo pavasario sesijoje (sesijos pradžia kovo 10 d.).

Priminsime, kad TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas V. Bacevičius dar 2010 m. siūlė Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pataisas. Nors tuomet Seime ir nebuvo atsisakyta reikalavimo keisti patalpų paskirtį, bet pritarta, kad toks reikalavimas įsigaliotų po pusantrų metų nuo jo paskelbimo (2010 m. liepos 1 d.). Įsigaliojus tokiam reikalavimui nuo 2012 m. sausio 1 d. nemaža dalis smulkaus ir vidutinio verslo atstotvų iškėlė šią problemą iš naujo. Paaiškėjo, kad verslininkai nespėjo pasiruošti, o numatyti reikalavimai yra pertekliniai ir gerokai apsunkinantys sąlygas smulkiam ir vidutiniams verslui veikti.

LR Seimo TS–LKD frakcijos informacija

 

Kretingos.info

(Visited 31 times, 1 visits today)