Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Bus vykdoma policijos prevencinė priemonė

Informuojame, kad š. m. sausio 23 d. – vasario 5 d. bus vykdoma prevencinė policinė priemonė, skirta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir vadeliotojų kontrolei tamsiuoju paros metu, ar esant blogam matomumui.

       Pagrindinis dėmesys bus skiriamas dažniausiai pėsčiųjų daromiems Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimams:

       Kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu einantys pėstieji turi eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį (KET 44 p.)

       Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. (KET 48 p.)

       Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių ar kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms (KET 49 p.)

       Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu (KET 51 p.) 

       Dar kartą prašome visų eismo dalyvių rūpintis savo, o tėvelių – ir savo vaikų saugumu, nes tamsiuoju paros metu vis dar pastebima daug mažamečių, kurie neturi jokių šviesą atspindinčių elementų bei įbėga į pėsčiųjų perėjas net neapsižvalgę.


Kretingos PK informacija


Kretingos.info

(Visited 32 times, 1 visits today)
123456