0.9 C
Kretinga
Antradienis, 19 kovo, 2024

Kalėdų dovanos: 7 idėjos, kaip pa(si)dovanoti kelionę ir nesubankrutuoti

Ar jau skaitėte?

kaledos-uzsienyjeJau labai greitai Kalėdiniai rūpesčiai girnapusės svoriu prispaus daugelio pečius. Ką dovanoti brangiausiems, artimiausiems žmonėms? Ir kaip susikurti šventę sau? Dovana be konkurencijos ir kontraindikacijų – kelionės. Kaip kad juokiasi televizijos ir radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita, gavus kelionę tikrai nereikia ieškoti mandagaus veido dėkojant už dovaną. Tad belieka išsiaiškinti, kaip tokią dovaną – kelionę – padaryti ne tik smagią, bet ir įperkamą kuo daugiau žmonių.

- Reklama -

1 idėja – dovanokite lėktuvo bilietus. Kelionė – neabejotinai puiki dovana, tačiau jei suma už poilsinį ar pažintinį kelialapį – iš fantastikos srities, visuomet galima apsiriboti tik skrydžio bilietais. Taip ir padovanosite kelionės bei gero laiko pradžią, ir sykiu padengsite dalį keliausiančiojo išlaidų.

„Pavyzdžiui, jei turite draugę, kurios simpatija gyvena Amsterdame, tai jau vien bilietai į šį miestą bus puiki dovana. O ką nuveikti ir kur apsistoti nuvykus, manau, draugė lengvai sugalvos pati“, – sakė televizijos kelionių laidos „Bus visko“ viena iš vedėjų S. Albavičiūtė.

kaledos-negyvenamoje-saloje2 idėja – rinkitės trumpas keliones. Net ir kelios dienos svetur suteiks įspūdžių ir atitrauks nuo įprastų rutinų. „Žinoma, kadangi tokia dovana kažkiek įpareigoja ir patį jos gavėją, geriausia įteikti neilgą savaitgalio išvyką – taip mažiau rizikuosite sujaukti kažkieno planus, – sakė psichologė, organizacijų konsultantė ir universiteto lektorė Aistė Mažeikienė. – Dovanojant kelionę, ypač jei dovanos gavėjui tai – staigmena, patartina vengti tokių skrydžių laikų, dėl kurių žmogui teks imtis atostogas. Išimtis galėtų būti nebent didelės piniginės vertės kelionė, pavyzdžiui, į Tailandą, visa šeima. Tačiau tokiu atveju reikėtų rinktis kuo tolimesnę kelionės datą, mažiausiai – po 6 mėnesių ar net vienerių metų nuo bilietų įteikimo“.

3 idėja – pasirūpinkite dovana iš anksto. „Pavyzdžiui, šiuo metu į populiarius Europos ar Skandinavijos šalių miestus galima rasti pigių skrydžių ir už 10 eurų, – sakė lėktuvų bilietų rezervavimo sistemos „Skrendu.lt“ atstovė Rasa Levickaitė. – Tiesa, sudėjus aptarnavimo, oro uostų ir kitus mokesčius, kaina kiek padidėja. Tačiau ir 40 eurų už bilietus į abi puses, pvz., į Liverpulį Didžiojoje Britanijoje, Milaną Italijoje ar Frankfurtą Vokietijoje – ne pernelyg kišenę draskanti suma, tiesa?“

Su mama4 idėja – keliaukite kartu! Įgiję kelionės bilietus ne tik kitam, bet ir sau, įteiktos dovanos nauda mėgausitės ir džiaugdamiesi dėl kito, ir dėl savęs. „Kai mokame ir už savo kelionės bilietą, dovanos kaina automatiškai tampa tarsi mažesnė ar apskritai greičiau pasimiršta, nes juk ir patys laukiame kelionės ir pozityvios mintys nustelbia liūdesį dėl išsiskyrimo su pinigais“, – sakė A. Mažeikienė.

- Reklama -

Tiesa, jei prie lėktuvo bilieto dovanos dar pridedate ir jūsų paties kompaniją, psichologė patarė būti objektyviems ir sąžiningai atsakyti sau į klausimą, ar žmogus, kuriam planuojate padovanoti antrą savo bilieto pusę ir tikrųjų norės keliauti kartu ir ar jis – ta kompanija, su kuria kelias dienas jausitės gerai patys? Nes kelionė – tai, dažniausiai, buvimas kartu.

Pavyzdžiui, S. Albavičiūtė dažnai savo kelionių kompanjone renkasi mamą. Mama ir dukra kartu keliavo į Barseloną, Maltą, Tenerifę. „Mamai esu dovanojusi keliones įvairiomis progomis – per Motinos dieną, per Kalėdas, per gimtadienį… Kai tik matau, kad yra galimybė, būtinai kur nors keliaujame. Labai gaila, kad nenufilmavau to momento, kai mama dovanų gavo kelionę į Barseloną – po mano pasakojimų apie šį miestą ji labai norėjo jį pamatyti… Kai dovanojate kelionę, reiktų pagalvoti, kur tas žmogus iš tikrųjų norėtų nukeliauti“, – patarė Simona.

kaledos-negyvenamoje-saloje5 idėja – dovanai susimeskite. Jei metai sukasi per greit ir kalėdinės dovanos atrodo netekę prasmės, dovanojimo džiaugsmą galima susigrąžinti padidinus dovanos vertę. Pavyzdžiui, užuot teikę vieniems mielus, o kitiems – bereikalingai dulkes namie renkančius niekučius, dovaną galima įteikti tik vienam žmogui iš visos kompanijos, žinoma, visiems prie tos dovanos prisidėjus. Tada ir dovana – įspūdingesnė, o kai ji – tik viena, išvengiama bereikalingo stumdymosi prieššventiniu periodu parduotuvėse.

„Kartą, prieš vieną gimtadienį, esu pasakiusi draugams, kad geriausia dovana man būtų kelionė į Barseloną. Buvau joje jau daugiau nei 10 kartų ir tai – ne pabaiga. Buvau labai laiminga per gimtadienį gavusi lėktuvo bilietus! Kelionę dovanų esu gavusi ne kartą“, – pasakojo Simona.

- Reklama -

kaledos-vaikai6 idėja – keliaukite didesniu būriu. Kalėdos – tai dalijimosi šventė. Tad kuo didesniu būriu švęsite, tuo daugiau pozityvumo bus išdalinta. Lygiai taip pat ir keliauti didesniu būriu yra smagiau. Žinoma, visuomet yra tokių kelionių, į kurias geriausia vykti tik dviese ar net vienam, ir visuomet yra tokių žmonių, kuriems išbūti didesnėje kompanijoje ilgesnį laiką yra sunku. Vis dėlto sėkmės atveju tokios kelionės ypač smagios ir suvienijančios – kiek primena gyvenimą komunoje su mums brangiais, mums patinkančiais žmonėmis.

„Jei vis dėlto baiminatės ilgesnį laiką likti be galimybės pabūti vienam, rinkitės trumpą savaitgalio kelionę – taip ir sumokėsite mažiau, ir ištverti nuolatinę kompaniją bus lengviau“, – patarė psichologė.

„Pačios Kalėdos nėra tinkamiausias metas kelionėms. Bilietai paprastai būna brangūs, sunku gauti viešbučius. O štai pošventinis periodas – sausis, vasaris leis pakeliauti pigiau. Lėktuvų, viešbučių ir paslaugų kainos būna mažesnės, vietos gyventojai – jau išleidę pinigus, todėl keliautojai – ypač laukiami“, – sakė „Skrendu.lt“ atstovė.

Simona Albaviciute7 idėja – padovanokite kelionę sau. „Tiesa, planuojantiems keliones iš anksto ar storesnės piniginės savininkams šventinis periodas keliauti yra itin parankus dėl susilpnėjusios darbinės aplinkos. Būna daugiau laisvadienių, žmonės užsiėmę šventėmis, todėl rimti sprendimai priimami arba gerokai prieš šventes, arba jau atidedami į kitus metus. Tad daug kas pasinaudoja šiuo ne itin darbingu periodu ir iškeliauja. „Nes ir kitais metais vėl reikės daug kūrybinių ir fizinių jėgų, o jų neįgyjama prie šventinių stalų, kompiuterio ar televizoriaus ekranų“, – sakė A. Mažeikienė.

Šventiniu arba iškart po jų sekančiu periodu dažnėjančias keliones fiksuoja ir lėktuvų bilietų rezervavimo sistema „Skrendu.lt“. Jos duomenimis, pernai šaltuoju metų laiku į šiltas egzotiškas šalis, pvz., Tailandą, Šri Lanką, Maldyvus skrido net 11 proc. daugiau poilsiautojų iš Lietuvos nei tuo pačiu metu 2013-ais.

Tuo tarpu asmenine patirtimi pasidalijusi psichologė sakė, jog dar prieš 6 metus visa A. Mažeikienės šeima yra nutarusi per žiemos šventes keliauti. „Jei kelionė per Kalėdas atrodo brangus malonumas, tiesiog paskaičiuokite, kiek pinigų išleisite dovanoms, kurios greitai nugula tolimiausiose namų lentynose, šventiniam stalui, namų puošimui, vizitams į svečius. Dar pridėkime sąskaitas už sporto klubus, kurių prireiks tilpti į mėgstamus džinsus po rymojimo prie šventinių stalų ir „sąmatą“ palyginkite su kelionės kaina, – šventės receptu dalijosi A. Mažeikienė. – O pasirinkus kelionę per šventes, viskas jau dažniausiai būna paruošta: laukia išpuoštos miestų aikštės, vyksta daugybė nemokamų šventinių renginių, tad ir bilietais į koncertus ar teatrus rūpintis nereikės“.

Artėjant šventiniam periodui, kelionę geriausia dovana laiko ir S. Albavičiūtė: „Dovanoju keliones ir kitiems, ir sau – vos tik atsiranda papildomų pinigų. Manau, kad joks daiktas negali atpirkti kelionių įspūdžių. Visada sakau, kad geriausia dovana – padovanoti įspūdžius, prisiminimus ir į tokią dovaną – kelionę – visa tai telpa“, – sakė S. Albavičiūtė. Mergina sakė svajojanti apie Meksiką, Tibetą.

Rasa Levickaitė
„Baltic Tours“ projektų vadovė

- Reklama -

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

0
Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

0
Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

0
Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

0
Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

0
Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Aviacinė vasara prasideda: skrydžiai iš Lietuvos – nuo Maroko iki Kazachstano

0
Paskutinis kovo sekmadienis – aviacinio vasaros skrydžių sezono pradžia. Šįmet Lietuvos oro uostai jo metu keliautojams ne tik suteiks galimybę tiesiogiai nuskristi iki garsių kurortų prie Adrijos ir Juodosios jūrų bei Atlanto vandenyno, bet...

Elonas Muskas: „Tesla“, „SpaceX“ ir fantastinės ateities paieškos

0
„Manai, aš nenormalus?“ – tai Elono Musko klausimas, kuriuo pradedamas biografinis Ashlee Vance pasakojimas apie niekam nežinomo vaikino iš Pietų Afrikos kelią į pasaulio elitą. Šis kelias pilnas asmeninių pakilimų ir nuosmukių, profesinių nesėkmių...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

0
Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

0
„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

0
Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

0
Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

0
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

0
Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

0
Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...