Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kuršių nerijos miškais rūpinsis Kretingos miškų urėdija

miskasSiekdama užtikrinti, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) teritorijoje esantys valstybinės reikšmės miškai būtų tinkamai tvarkomi, prižiūrimi ir saugomi, Vyriausybė Aplinkos ministerijos siūlymu nutarė nuo balandžio 1 d. perduoti šiuos miškus valdyti patikėjimo teise Kretingos miškų urėdijai.

Po praėjusį pavasarį KNNP teritorijoje kilusio didelio miškų gaisro patikrinimą atlikusios specialios Aplinkos ministerijos komisijos nustatė, kad parko direkcija neužtikrino reikiamos miškų priešgaisrinės apsaugos. Jos pasiūlė pagal visų kitų šalies nacionalinių parkų praktiką šiuos miškus perduoti valdyti miškų urėdijai, kuri yra pajėgesnė išlaikyti ir organizuoti miškų priešgaisrinę sistemą.

KNNP teritorijoje, kuri apima ne tik Neringos savivaldybę, bet ir dalį Klaipėdos miesto savivaldybės, yra 8,1 tūkst. ha valstybinės reikšmės miškų. Patikėjimo teise Kretingos miškų urėdijai pirmiausi bus perduota 6,56 tūkst. ha – tie valstybinės reikšmės miškai, kuriems atlikti kadastriniai matavimai ir kurie įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Likusieji bus perduoti užbaigus šiuo metu atliekamus kadastrinius matavimus ir įregistravus juos Nekilnojamojo turto registre.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

(Visited 66 times, 1 visits today)
123456