Ar „Teslą“ į Lietuvą atves dvidešimtmetis studentas?

0
20

Verslininkas Vladas Lašas, „Minecraft Gigafactory LT“ įgyvendinęs studentas Darius Kniūkšta ir JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ Vakarų Europos regiono direktorius Georg Ell.
„O, tai buvai tu!“, – apsidžiaugė JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ Vakarų Europos regiono direktorius Georg Ell, šią savaitę Osle susipažinęs su 20-mečiu studentu iš Lietuvos Dariumi Kniūkšta, kuris šią žiemą vadovavo jaunųjų „geimerių“ komandai ir Minecraft pasaulyje pastatė „Tesla Gigafactory LT“ repliką, o pati „Tesla“ apie tai paskelbė visam pasauliui, parašydama „Lietuva žino kelią į mūsų širdį“.
„Nusifotografuokime. Būtinai noriu nusiųsti nuotrauką Elonui Muskui. Jam tai patiks“, – iniciatyvos ėmėsi „Teslos“ Vakarų Europos direktorius.
Šią savaitę Osle vykusiuose verslo Taikos apdovanojimuose „Teslos“ atstovams Lietuva buvo pristatyta kaip šalis, patraukli ir perspektyvi savo jaunais, kompetentingais ir kūrybingais žmonėmis.

„Lietuvoje susibūrusi „Tesla Gigafactory LT“ iniciatyvinė grupė vienija protingus, kūrybingus, aktyvius, inovatyvius, šaunius jaunuolius, kurie pažangiai mąsto, greitai priima sprendimus ir juos įgyvendina, kurie trokšta panaudoti savo protus ir žinias, kad sukurtų pažangią Lietuvos ekonominę ateitį 20 metų į priekį ir dar toliau. Apie didžiulį Lietuvos jaunų, gabių, lanksčių žmonių potencialą šią savaitę Osle daugiausiai ir kalbėjomės su „Teslos“ Vakarų Europos direktoriumi Georgu Ell“, – pasakojo idėjos Lietuvoje statyti „Tesla Gigafactory LT“ iniciatorius verslininkas Vladas Lašas.
Šiuo metu agentūra „Investuok Lietuvoje“ ruošia „Teslai“ profesionalų dalykinį pasiūlymą.

„Susitikimo Osle metu užmezgėme tiesioginį ryšį su „Teslos“ Vakarų Europos direktoriumi ir sutarėme, kad jis informuos – kam, kaip ir kur „Teslos“ struktūroje perduoti Lietuvos ruošiamą „Tesla Gigafactory LT“ vertės pasiūlymą. Su „Teslos“ vienu iš vadovų taip pat kalbėjomės daug plačiau – apie transporto aplinkos ir infrastruktūros vystymą Lietuvoje“, – susitikimo rezultatais dalinosi V.Lašas.
Pasak verslininko, „Teslos“ atstovai prisipažino, kad investicijų, verslo plėtros ir kitų rimtų poklabių kontekste jiems buvo itin malonu kalbėtis su lietuviais tokia tema kaip „Minecraft Gigafactory LT“, kur į didžiulį verslo projektą pažiūrėta per žaidimo prizmę.
„Šis susitikimas Osle su „Teslos“ Vakarų Europos direktoriumi darkart patvirtino, kad „Tesla“ gerai įsiminė Lietuvą – kompanijai patiko žaismingas Lietuvos požiūris į idėją Europoje statyti gigafabriką. Taip pat sužinojom, kad socialiniame tinkle „Twitter“ apie mūsų „Minecraft“ projektą parašė pats „Teslos“ įkūrėjas Elonas Muskas – reiškia, jis žino, matė ir jam buvo įdomus lietuvių sukurtas projektas“, – kalbėjo D.Kniūkšta.

Šio jaunuolio įgyvendintu „Minecraft Gigafactory LT“ projektu Osle domėjosi ir Norvegijos lietuvių bendruomenė, kuri teiravosi, kaip Norvegijos lietuviai gali prisidėti prie siekio, kad planuojamas „Tesla Gigafactory“ būtų statomas būtent Lietuvoje, ir ką galima padaryti, kad Lietuva ir Norvegija daugiau bendradarbiautų.

Šią savaitę Norvegijoje E.Muskui buvo įteiktas tarptautinis verslo Taikos apdovanojimas „Oslo Business for Peace Award“, kurį atsiėmė ir vadovą atstovavo „Teslos“ Vakarų Europos direktorius. Tokį apdovanojimą kasmet keliems išskirtiniams pasaulio verslininkams skiria iš Nobelio taikos ir ekonomikos premijų laureatų sudaryta komisija.
Lietuvos verslininkas ir visuomenės veikėjas V.Lašas organizacijos „Oslo Business for Peace“ veikloje aktyviai dalyvauja nuo 2012 metų, kai gavo šį apdovanojimą už pasauliui svarbių problemų sprendimų paieškas, inovacijų sklaidą ir sėkmingą socialiai atsakingą verslą.

Primename, kad šių metų pradžioje siekis atkreipti „Teslos“ dėmesį į Lietuvą buvo įgyvendintas greičiau ir žaismingiau negu tikėtasi. Pati JAV kompanija atkreipė dėmesį kol kas į vienintelės šalies Europoje – Lietuvos – pastangas pritraukti į savo šalį gigafabriko statybas ir savo „Twitter“ paskyroje parašė: “Lietuva žino kelią į mūsų širdį: Gigafactory2 pristatymas panaudojant Minecraft”.

Iniciatyvaus Lietuvos jaunimo įgyvendintas projektas „Minecraft Gigafactory LT“, kurio metu lietuviai Kruonio LEZ teritorijoje pastatė virtualų „Tesla“ gigafabriką, per užsienio žiniasklaidą pasiekė didesnę negu 5 mln. pasaulio gyventojų auditoriją – lietuvių žinia buvo paskelbta „The New York Times“, „Mashable“, „Engadget“ ir kituose įtakinguose leidiniuose. Projekto video medžiagą peržiūrėjo virš pusės milijono žmonių.

Iniciatyva Lietuvoje statyti „Tesla Motors“ gigafabriką nuolat sulaukia didžiulio Lietuvos visuomenės ir užsienyje gyvenančių lietuvių palaikymo.