Drauge skaitėme ir klausėme Maironį

0
20

Balandžio 23 d. 12 val. visose Lietuvos bibliotekose, o taip pat ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, bendru renginiu prasidėjo 12-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Biblioteka: spausk patinka!”.

Tai jau tradicija tampantis renginys, kurio metu bibliotekos kviečia savo bendruomenės narius iš naujo atrasti garsiausių Lietuvos rašytojų kūrinius, klausytis jų ar savitai interpretuoti. 2012-ieji paskelbti Maironio metais, todėl renginyje buvo kviečiama drauge ir kitaip skaityti Maironį.

Prasidėjusios Nacionalinės bibliotekų savaitės idėja: parodyti, kad bibliotekos – bendruomenes telkianti ir vienijanti erdvė. Čia puoselėjamos senos tradicijos ir kuriamos naujos, čia gimsta inovatyvūs sprendimai ugdant laisvą ir kūrybingą asmenybę, čia moderniausios informacinės technologijos tampa įrankiais pažinti, mokytis ir mokyti kitus. Biblioteka kviečia neformaliam pasibuvimui draugų rate ir virtualiam bendravimui  globaliuose socialiniuose tinkluose. Ji gali būti patikimu partneriu nedideliuose regiono ir didžiuliuose tarptautiniuose projektuose.

Bibliotekų savaitės atidarymo proga bibliotekininkus ir bibliotekų vartotojus tiesiogiai internetu iš Prezidentūros bibliotekos sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Šalies žmonės vis aktyviau sugrįžta prie knygų ir į bibliotekas. Ir tai yra neįkainojamas kiekvienos bibliotekos ir kiekvieno bibliotekininko išradingumo nuopelnas“, – pabrėžė valstybės vadovė. Prezidentės teigimu, šiandien biblioteka – tai ne tik knygų pilnos lentynos. Tai vieta, kur telkiasi bendruomenė, kur vyksta gražiausi kultūros renginiai, puoselėjamos tradicijos. Lietuvos vadovė šalies bibliotekininkams palinkėjo naujų idėjų, kūrybiško požiūrio į savo darbą ir jų krašto žmonių palaikymo.

Prozininkas, publicistas, dailininkas, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bičiulis Algirdas Kuklys perskaitė Regimanto Tamošaičio publikaciją „Maironio metai. Kad klasikas nepasentų“ iš Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraščio „Metai“. Kurioje daug įdomių ir teisingų minčių apie klasiką, modernizmą ir grožį.

Vyskupo M.Valančiaus draugijos narys, Kretingos šachmatų-šaškių sporto klubo pirmininkas ir treneris, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bičiulis Pranas Andriejaitis supažindino susirinkusius su keliais nežinomais faktais apie Maironį. Pavyzdžiui, kad sutvirtinimo sakramentą jam suteikė vyskupas Motiejus Valančius, o taip pat, kad Maironis metus studijavo literatūrą Kijevo universitete. P. Andriejaičio pasirinktas Maironio eilėraštis suintrigavo ir nustebino, nes nedaugelis žinojo, kad pastarasis išvertė XI a. indų poeto Bilhana 4 poemos „Čiaurika pančasika“ strofas.

Pranciškonas vienuolis brolis Bernardas siūlė iš naujo pažinti Maironį, jo darbus, to meto požiūrį. Išraiškingai perskaitęs tris Maironio eilėraščius „Miškas ūžė“, „Mano moksladraugiams“, „Vasaros naktys“, sakė norėjęs atkreipti dėmesį į dvasines Maironio kultūros dovanas.

Visą savaitę Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyks 12-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai, buriantys ir vienijantys bendruomenes.

Informuoja M. Valančiaus viešosios biblioteka

Kretingos.info