Ir Lietuvoje kasmet bus minima Būsto diena

0
6

bustasAplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, atsižvelgęs į Jungtinių Tautų iniciatyvą kiekvienais metais pirmąjį spalio pirmadienįminėti pasaulinę HABITAT dieną, nustatė, kad ir Lietuvoje kasmet pirmąjį spalio pirmadienį bus minima Būsto diena. Ministras pritarė, kad ta proga būtų organizuojami ir inicijuojami šiai dienai skirti renginiai, kurie skatintų vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas, švietimo ir mokslo institucijas, verslo atstovus ir kitus būsto sektoriaus subjektus dalyvauti kuriant darnią gyvenamąją aplinką ir siekti, kad kiekvienas žmogus turėtų saugius namus su oraus, sveiko ir visaverčio gyvenimo perspektyva.

Pasaulinė HABITAT diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į gyvenimo kokybės problemas gyvenvietėse, pažymima nuo 1986 metų. Ją nustatė Generalinės Asamblėjos 40-ji sesija pagal JT Gyvenviečių komisijos rekomendacijas.

Kasmet pirmąjį spalio pirmadienį yra teikiami pasauliniai HABITAT apdovanojimai. Toks apdovanojimas prieš septynerius metus buvo skirtas ir Lietuvai. Jį pelnė Aplinkos ministerijai pavaldi tuometė Būsto konsultavimo agentūra – dabartinė Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra – už pilotinį namų energinio efektyvumo didinimo projektą.

Aplinkos ministerijos informacija


Kretingos.info