Kalėdų nuostoliai „Lietuvos draudimo“ klientams viršys milijoną litų

0
20

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ praneša, kad penkių nedarbo dienų nuostoliai, prognozuojama, sieks daugiau nei milijoną litų. 80% visų šio ryto registruotų ilgojo savaitgalio nuostolių sudaro transporto žalos, o kreipinių skaičius, norint pranešti apie patirtą žalą, yra 5-6 kartus didesnis, lyginant su įprasta darbo diena.

 

Šiandien, ketvirtadienį, per tris pirmas darbo valandas į „Lietuvos draudimo“ skambučių centrą jau kreipėsi 600 per Kalėdų šventes nukentėjusių klientų. Internetu per ilgąjį savaitgalį registruota apie 200 pranešimų. Įprastai per visą dieną „Lietuvos draudimas“ registruoja apie 400 žalų, todėl šiuo metu siekiant kuo greičiau atsiliepti į klientų skambučius, įjungta skambučių srautų reguliavimo sistema, padidinanti galimybes priimti daugiau skambučių vienu metu. Patirtą žalą galima užregistruoti ir internetu www.ld.lt.

 

„Daugiausiai žmonių patyrė žalas transporto įvykiuose. Avarijų nuostoliai vidutiniškai mieste siekia 2000 litų, užmiestyje – iki 10 tūkstančių. Pastebime, kad avarijos dažniau fiksuotos gruodžio 23 ir 24 dienomis – būtent tomis dienomis eismo sąlygos buvo itin sudėtingos – stiprus snygis ir pustymas, vėliau prasidėjusi lijundra ir plikledis, ne visiems vairuotojams leido saugiai pasiekti kelionės tikslą. Įvykių priežastis nulėmė žiemos sąlygoms: smulkūs miesto įvykiai, manevruojant aikštelėse, kliudant stovinčius automobilius, nespėjus sustabdyti, nesuvaldžius automobilio posūkiuose ir užmiesčio įvykiai, nuslydus nuo kelio, atsitrenkus į atitvarus ar sniego pusnis. Pastebime, kad per žiemišką gruodžio mėnesį vairuotojai priprato prie eismo sąlygų ir itin didelių, tragiškų eismo įvykio kol kas neužfiksavome“, – sako Mantas Norkus, AB „Lietuvos draudimas“ Žalų ekspertizių skyriaus vadovas.

 

Per šventes gyventojų turtas nukentėjo nuo gaisrų ir užpylimų. Keliolika gaisrų kilo dėl šildymo katilų sprogimų, dėl vandentiekio avarijų užlieti gyventojų butai. Vidutinis vienos turto žalos nuostolis sieks 1000 litų. Gauta keliolika pranešimų apie vagystes, nuostoliai tikslinami. Į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi nuo stogo nukritusio sniego ir ledo luito suknežinto automobilio savininkas.

 

Draudikai jau ne pirmus metus pastebi, kad ilgesni nedarbo savaitgaliai atneša daugiau nuostolių. Prieš šias Kalėdų šventes, draudimo ekspertai taip pat tikėjosi didesnio žalų srauto, todėl jau iš anksto paskelbė, kad žalų ekspertai dirbs ir šeštadienį, gruodžio 29 dieną.

 

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo rinkos bendrovė, įkurta prieš 90 metų. Jos paslaugomis kasmet naudojasi daugiau nei pusė milijono šalies privačių ir verslo draudėjų. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 140 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.

 

AB “Lietuvos draudimas”

 

Kretingos.info