Plungės kultūros centro Simfoninio orkestro debiutas

0
28

Simfoninis orkestrasLietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Plungėje įvyko gražus, visos šalies regionų kultūrai reikšmingas meno įvykis. Gausiam klausytojų ratui pirmą kartą pasirodė naujas Plungės kultūros centro meno kolektyvas Simfoninis orkestras. Tai bene vienintelis tokio pobūdžio meno kolektyvas kuriantis ne šalies didmiestyje, o regione. Simfoninio orkestro įkūrimu Plungės kultūros centras save rimtai pozicionuoja, kaip klasikinės muzikos kūrėjas, sąlyginai laužydamas susiklosčiusius mitus, kad profesionalai kurti ir skleisti rimtąją klasikinę muziką gali tik didžiuosiuose meno centruose veikiantys meno kolektyvai.

Plungės kultūros centras seniai garsėja rimtais, svariais visai šaliai reikšmingais profesionaliosios muzikos projektais, tokiais, kaip: respublikinis Petro Vyšniausko vardo saksofonininkų konkursas, ,,Klasikinės muzikos horizontai Plungėje“, ,,Operetės ruduo“, tarptautiniais pučiamųjų orkestrų festivaliais ir kitais projektais. O štai dabar dar vienas rimtas Plungės kultūros centro ,,pareiškimas“ – Simfoninės muzikos orkestras. ,,Orkestro įkūrimas Plungėje, tai puikių muzikinių šio miesto tradicijų tąsos pavyzdys, kurių pradininkai buvo kultūros mecenatai kunigaikščiai Oginskiai. Plungė tai kultūrą kuriantis ir rimtas meno tradicijas puoselėjantis miestas, kuriame gausu puikių, profesionalių muzikų, dailininkų, režisierių“ sako Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, kuris rūpinosi, kad būtų įsteigtas dar vienas meno kolektyvas Plungėje.

Pirmieji Plungės kultūros centro Simfoninio orkestro kūriniai sulaukė didžiulio klausytojų susižavėjimo. Publika plojo stovėdama ir ilgai nepaleisdama atlikėjų iš salės. Taip klausytojai reiškė savo pasididžiavimą, kad Plungė turi savo Simfoninį orkestrą. O viskas prasidėjo taip neseniai, nes kolektyvas buvo sukurtas tik 2015-ųjų metų gruodžio mėnesį. Šiandien orkestre groja 34 muzikantai, kurių tarpe didelė dalis šios srities muzikų profesionalų. Su nepaprastu entuziazmu į kolektyvo sudėtį įsiliejo Plungės ir Platelių meno mokyklų mokytojai, plungiškiai, kurie yra mokęsi muzikos aukštosiose mokyklose ar konservatorijose ir būrys gabių jaunų žmonių baigusių meno mokyklas. Plungės kultūros centro Simfoninio orkestro pagrindą sudaro 10 smuikų, 1 violončelė,

1 kontrabosas, 2 fleitos, 2 klarnetai, 1 obojus (birbynė), 3 saksofonai, 3 trimitai, 3 trombonai, 1 tūba, 1 bosinė gitara, 5 mušamieji, 1 fortepijonas.

Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovai ir kūrėjai du jauni, charizmatiški , kūrybingi, turintys begales puikių idėjų, profesionalūs muzikai Ieva Varkalytė ir Paulius Lygnugaris. Ieva yra baigusi Plungės M. Oginskio meno mokyklą, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją smuiko specialybę, Klaipėdos universitete menų fakultete muzikos pedagogikos studijas, grojusi Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, prieš pusę metų sugrįžo gyventi į Plungės miestą. Paulius taip pat yra baigęs Plungės M. Oginskio meno mokyklą, S. Šimkaus konservatoriją, Klaipėdos universitete menų fakultete trombono specialybę, šiuo metu studijuoja ir gilina žinias Klaipėdos universiteto Menų akademijos atlikimo meno magistratūros studijose.

Po Plungės kultūros centro simfoninio orkestro įkūrimo praėjo vos trys mėnesiai ir štai puikus debiutas, tačiau tai tik pradžia. Kolektyvas ruošiasi savo premjeriniam koncertui, kuriame su orkestru pasirodys ir šalies muzikinių teatrų solistai bei kiti meno kolektyvai. Šis kultūrinis įvykis dar kartą įrodo, kad meninių provincijų nėra, kad profesionalūs menininkai gali kurti ir savo kūrybinius sumanymus realizuoti ir mažame šalies miestelyje, kad Lietuvos regionuose gali būti kuriamas profesionalus menas ir kad tai nepaprasta Lietuvos galimybė būti įdomia, išskirtina, savita.