Pradėkime Sausio 13-ąją pilietine akcija “Atmintis gyva, nes liudija”

0
12
Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, kviečiame pradėti visuotine pilietine akcija “Atmintis gyva, nes liudija” ir 8 val. visose Lietuvos mokyklose, valstybės įstaigose, ambasadose ir namuose uždegti atminties žvakutes 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Šios tradicine tapusios akcijos metu užgesinama šviesa ir visuose languose dešimčiai minučių uždegamos atminties žvakutės.
Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva jau penktus metus rengiama akcija skirta prisiminti ir visuotinai paminėti, kaip 1991 m. sausio 13 d. tautos vienybės jausmas padėjo pasipriešinti brutaliai karinei jėgai ir apginti savo laisvę. Prieš dvidešimt vienerius metus Lietuvos visuomenė išlaikė pilietiškumo egzaminą, ir šia iniciatyva siekiama, kad, minint Laisvės gynėjų dieną, nors dalelę vienybės jausmo pajustų Lietuvos visuomenė – tuo pačiu metu įžiebdama žvakutes visoje Lietuvoje.
Atminties akcija taip pat siekiama puoselėti jaunimo istorinę atmintį ir patriotiškumą, paskatinti jaunąją kartą domėtis laisvę ir nepriklausomybę mylinčių piliečių, patyrusių sovietinio režimo represijas, atsiminimais.
2008-aisiais į akciją įsitraukė daugiau kaip 100 mokyklų, 2009 m. – per 420 mokyklų, 2010 m. – jau 734 mokyklos, kai kurios valstybinės institucijos ir keletas ambasadų užsienyje, 2011-aisiais šią iniciatyvą palaikė 839 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos ir daugiau kaip 100 įvairių Lietuvos institucijų.
Skelbia LR Seimas
Kretingos.info