Saldumynai sveika ar žalinga?

0
8

 

 

WP 20130918_04_34_45_SmartShoot

 

Daugumai saldumynai asocijuojasi su skaniu, tačiau nesveiku ir beverčiu maistu nuo kurio tunkama, kurį negalima vartoti kasdien. Tačiau kokia tikroji tiesa? Ar kreminį pyragėlį galima lyginti su šokolado gabalėliu? Ar kiekvieną dieną galima save lepinti ir nepriaugti nei gramo? Šie klausimai kyla kiekvienam besirūpinančiam savo sveikata ir grožiu.

Šokoladas spartina medžiagų apykaitą

Riebalai yra būtini visiems, nes tai energijos šaltinis. Tačiau yra gerieji ir blogieji riebalai. Patys prasčiausi hidrogenizuoti riebalai įeina į tepiuosius riebalų mišinius, margariną. Iš jų dažnai gaminami kreminiai tortai, pyragėliai, sausainiai ir kiti įvairūs gaminai. Jų sudėtis nėra natūrali, todėl žmogaus organizamas šių riebalų negali pasisisavinti, todėl priaugama nereikalingų kilogramų. Tačiau šokoladas yra sveika ir naudinga. Naujausi Šveicarijos mokslininkų tyrimai parodė, kad šokoladas spartina medžiagų apykaitą. Savaitę trukusio tyrimo dalyviai buvo padalyti į dvi grupes: į tuos, kurie reguliariai kiekvieną dieną valgė 50 gramų juodojo šokolado ir tuos, kurie šio produkto nevalgė. Asmenys, kurie reguliariai vartojo šokoladą tapo aktyvesni, atsparesni stresui, gersenės nuotaikos, jų žarnyno mikroflora veikė geriau, o medžiagų apykaita tapo spartesnė, negu tų žmonių, kurie nevalgė šokolado. Tokius duomenis mokslininkai pagrindžia juodajame šokolade esančiais flavonoidais, kurie gerina žmogaus savijautą.

Šokoladas netukina

JAV mokslininkų atliktas tyrimas, kurio išvados buvo paskelbtos „Archives of Internal Medicin“ žurnale, teigiama, kad dažniau šokoladu besimėgaujantys žmonės yra lieknesni, nei tie kurie nevalgo šokolado. Beatrice Golomb iš Kolumbijos universiteto teigia, kad daug kakavos turintis šokoladas gali sumažinti cholesterolio kiekį, neutralizuoti ląstelių pažeidimus ir skatinti raumenų augimą. Atlikto tyrimo metu buvo apklausta 1018 vyrų ir moterų nuo 20 iki 85 metų. Tie žmonės, kurie valgydavo šokoladą keletą kartų per savaitę suvartodavo daugiau kalorijų. Tačiau šių asmenų kūno masės indeksas, buvo mažesnis nei šokolado nevalgančių tyrimo dalyvių. Galima daryti prielaidą, kad nevartojantys šokolado pakeisdavo jį blogųjų riebalų turinčiais saldumynais.

 

 Kiek kalorijų yra kai kuriuose saldumynuose (100 g.):

Juodajame šokolade 515 kcal

Pieniniame šokolade 540 kcal

Vafliniuose sausainiuose su šokoladu 525 kcal

Saulėgrąžų chalvoje 495 kcal

Hematogene 402 kcal

Zefyruose su šokoladu 421 kcal

Pyrage su varške 275 kcal

Džiovintuose abrikosuose 320 kcal

Šviežiose datulėse 50 kcal

Braškių uogienėje 282 kcal

 

 

Dovilė Chockevičiūtė