Įstaigų ramybę saugos videokameros

0
21

videoKretingos rajono savivaldybė išlošė: šiemet apsaugos tarnyba už mažesnę kainą ne tik saugos rajono įstaigas, bet dar jas aprūpins ir vaizdo kameromis. Tikimasi, kad tai atbaidys chuliganus, kuriems mokyklų ir vaikų darželių teritorijos tapdavo siautulingų linksmybių vieta.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė informavo, kad vaizdo kameros jau įrengtos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje, Simono Daukanto pagrindinėje, Vydmantų vidurinėje mokyklose, Kretingos lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“, „Žilvitis“ bei „Voveraitė“. Kameras baigiama sumontuoti ir vaikų darželyje „Eglutė“ bei Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje, mokykloje-darželyje „Pasaka“, jos atsiras ir mokykloje-darželyje „Žibutė“, Marijos Tiškevičiūtės mokykloje bei Kretingos rajono savivaldybėje.

„Visose įstaigose vaizdo kameros bus sumontuotos ir veiks nuo rugpjūčio 1 dienos. Kamerų filmuojamas vaizdas bus perduodamas į monitorių įstaigos viduje, pavyzdžiui, direktoriaus kabinete, ir centriniame saugos tarnybos „Argus“ pulte. Tad pastebėjus, kad įstaigos teritorijoje daromi teisėtvarkos pažeidimai, į vietą bus siunčiamas saugos tarnybos ekipažas“,- paaiškino J.Vaickienė.

Iki šiol rajono ugdymo įstaigų vadovai piktindavosi, kad saugos tarnyba atsakomybę prisiima tik už pastatus ir juose esantį turtą. Tai, kad po savaitgalio darbuotojai rasdavo nuniokotus gėlynus, sugadintus lauko įrenginius, tarsi likdavo pačios įstaigos administracijos reikalu. Šiuos priekaištus išgirdusi Savivaldybė, baigiantis sutarčiai su saugos tarnyba, nutarė ją papildyti naujais reikalavimais.

Savivaldybės surengtą konkursą įstaigų saugojimo paslaugoms suteikti laimėjo mažiausias kainas pasiūliusi įmonė „Argus“, kuri rajono įstaigas saugojo ir iki šiol. Tačiau šįkart sutartis, pasak J.Vaickienės, pasirašyta mažesnėmis kainomis, negu pernai: už vaizdo įrangos sumontavimą, nuomą, aptarnavimą ir įstaigos saugojimą Savivaldybei teks sumokėti 24,5 tūkst. Lt. Ši Savivaldybės ir „Argus“ sutartis galios dvejus metus.

„Užtikrinus ugdymo įstaigų teritorijų apsaugą, bus galima pagalvoti apie naują įrangą vaikams lauke žaisti, sportuoti, ir apskritai – apie naujas žaidimo aikšteles. Nebus nerimo, kad kitą rytą ją įstaigos darbuotojai ras nuniokotą“,- teigė J.Vaickienė.

Kretingos.info