Ugniagesiai linki Jonines švęsti be gaisrų

0
24

lauzasUgniagesiai su nerimu laukia Joninių savaitgalio, kurio metu vyks daug šventinių renginių. Deja, kaip rodo statistika, laisvadieniais, o ypač švenčių dienomis, padaugėja skaudžių gaisrų ir kitų nelaimių. Pernai per Jonines gaisruose aukų nepavyko išvengti: vienas žmogus žuvo, o 4 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Pagrindinės tokių gaisrų priežastys – neatsargus rūkymas ir elgesys su ugnimi, dažniausiai apsvaigus nuo alkoholio. 

Skaudžiausi gaisrai paprastai kyla vėlai vakare arba naktį, kaimo vietovėse, atokiuose vienkiemiuose, apleistuose pastatuose. Jie neretai per vėlai pastebimi, todėl pranešimus apie juos ugniagesiai gauna pavėluotai. Juolab kad šių gyventojų būstuose nėra įrengtų dūmų signalizatorių, kurie įspėtų apie gaisro pavojų. Todėl tik pastebėję beįsiplieskiantį gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Savaitgalis bus lietingas, galima ir perkūnija. Šiemet nuo žaibo iškrovos jau kilo 17 gaisrų. Tad žaibuojant ir griaudžiant geriau pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą. Būtina išjungti ir visus elektros prietaisus. Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų. 

Jeigu vėtra užklupo lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškokite prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, venkite aukštesnių atvirų vietų. Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsdami skubėkite į krantą. Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų. 

Skaudžiai baudžia ne tik ugnis. Vien per šį dar nesibaigusį birželio mėnesį ugniagesiai jau ištraukė 15 nuskendusių žmonių. Beje, skenduolių skaičius yra dar didesnis, nes be ugniagesių skenduolius ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policininkai, gyventojai.

Kad Joninių neaptemdytų skaudžios nelaimės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir dar kartą prašo gyventojų nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose, ypač išgėrus alkoholinių gėrimų. Taip pat nepalikite be priežiūros mažamečių vaikų, atsargiai elkitės su ugnimi, nerūkykite lovose. Tuo pačiu primename: prieš išvykdami iš namų į šventinius renginius, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių prietaisų, patikrinkite, ar išjungtos dujos, taip pat būkite atidūs kelyje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

 

Kretingos.info